W ubiegłym tygodniu dotarła do mnie przesyłka
od Iwony w ramach zabawy "Podaj dalej". Iwona przygotowała dla mnie piękny zestaw podkładek i etui na chusteczki. Są bardzo ładne, kolorowe (takie jak lubię) i starannie uszyte (chyba koleżanka wie, że nie lubi mnie maszyna do szycia albo nie mam zdolności to tworzenia tego typu rzeczy).
W przesyłce znalazły się także słodkości - tradycyjne laseczki cukrowe. Oryginalne, które będę miała okazję spróbować i broszka z filcu. Dziękuje za miłą przesyłkę.
Pomysłów na prezenty jest tyle ile osób a nawet i więcej. Jednym z pomysłów na prezent są domowe przetwory - dla tych co ich nie robią. Jest to sprawdzony pomysł np. dla koleżanek. Ja w ubiegłym roku otrzymałam w prezencie gwiazdkowym likier i w tym roku spodziewam się, że też ten miły upominek otrzymam. Moje przetwory w tym roku już wręczyłam w ozdobionej własnoręcznie torebce papierowej.
Postanowiłam wykorzystać torebkę z zakupów. Przycięłam kolorowy papier - na dole jednak był długi nadruk którego nie zaklejałam.
Ponieważ nie mam jeszcze maszynki do wykrojników ale od czasu do czasu zakupuję gotowe elementy - odrysowałam odpowiedni wzór na kartce papieru i wycięłam elementy. Skleiłam kwiatek, dodałam pręciki (scrapki) i listki (które tez zostały z innej dekoracji) - wszystkie elementy są papierowe. Na koniec odbiłam stempel, odpowiednio wycięłam i przykleiłam go na papier.
A w torebce znalazły się przetwory idealne na zimowe "kuracje" - syropy:
- z kwiatów białego bzu - dwie wersje smakowe z dodatkiem imbiru i bez,
- syrop z kwiatów mniszka lekarskiego (mleczyka),
- owoce czarnego bzu w syropie.
 |
| Moje domowe przetwory idealne na prezent dla koleżanki. |
A dziś imieniny Niny - Mojej Niny. Miłego weekendu Wam życzę.