Dziś pokażę Wam moje zawieszki do prezentów. Pierwsza jaką zrobiłam miała coś w sobie. Nie byłam do końca z niej zadowolona ale myślałam jak ją ulepszyć i z mojego myślenia powstały kolejne trzy.
Zaprezentuję Wam jak można je wykonać. Będzie to porada z typu jak sobie poradzić bez maszynki i wykrojników. Do wykonania zawieszek potrzebne nam będą następujące materiały:
- papier w białym lub kremowym kolorze,
- tusz do stempli i stemple,
- scrapki i inne ozdoby,
- klej, taśma dwustronnie klejąca, nożyczki ołówek.
W internecie poszukajmy wzór taga i wydrukujmy wzór (w odpowiednim rozmiarze). Można podobne jak ja odrysować wzór taga z wykrojnika - ja czasami kupuję scrapki , wycinanki z wykrojników i wykorzystuję je do odrysowania kształtu.
Odrysowany wzór wycinamy nożyczkami.
Wzór nr 1.
Tuszujemy brzegi taga i postarzamy je np. nożyczkami.
Wycinamy dziurkę i przewlekamy rzez nią ozdobny sznureczek.
Odbijamy napis Wesołych Świąt na innej kartce i wycinamy ją. Podklejamy pianką dwustronnie klejącą i przyklejamy na środku taga. Dodajemy ozdoby np. scrapowe kwiatki i mamy już wykonaną zawieszkę nr 1.
Wzór 2.
Odbijamy wzór stempla (stempli) na tagu.
Dodajemy ozdoby np. perełki, cekiny, perełki w płynie.
Odbijamy napis Wesołych Świąt na innej kartce i wycinamy ją. Podklejamy pianką dwustronnie klejącą i przyklejamy na środku taga. Zawieszka jest już gotowa. Tak powstały zawieszki nr 2 i 3.
Szybko, łatwo i przyjemnie.
Zachęcam Was do wykonania własnoręcznych świątecznych prezentów i zaglądanie do mojego bloga.