wtorek, 17 czerwca 2014

Wstążki mam już uporządkowane... (mój sposób na okiełznanie wstążek)

a wyglądało to wstępnie - koszmarnie tak:
Wstążki, tasiemki kupowane latami -przeżyły nie jedną przeprowadzkę, mieszanie i pakowanie. Ostatecznie postanowiłam się z nimi rozprawiać i je uporządkować. Przejrzałam w internecie różne pomysły na ich ułożenie - w tym blogu zamieszczono kilka najciekawszych. Ja "wpadłam" na mój sposób ich przechowywanie.
Do wykonania potrzebne nam będą sztywne tuby po ręcznikach papierowych, folii spożywczej , folii aluminiowej lub po ozdobnych papierach, które należy przyciąć do pożądanych rozmiarów. Moje rolki ze wstążkami będą ostatecznie leżały w pudle więc są około 2 cm krótsze od wnętrza pudełka.
 
Wykorzystałam również karton sztywny (wewnątrz karbowany), cyrkiel i gorący klej.
Cyrklem narysowałam kółka - około 2 cm większe niż średnica tuby i wycięłam je.
Następnie wycięte kółka przykleiłam klejem na gorąco do końcówek tuby.
Gotowe tuby wyglądają następująco - biała tuba jest grubsza  krótsza (jest ona po ręcznikach papierowych). Brązowa została przycięta z rolki po papierze ozdobnym.
Zwianie wstążek zajęło mi dwa wieczory. Zostały one posegregowane kolorami - końcówki zostały spięte krótkimi (ważne) szpileczkami - dłuższe kłują w ręce podczas wyciągania tub. Moja praca trwała z przerwami i jeszcze się nie zakończyła. A to zabrakło mi krótkich szpilek (problem szybko rozwiązany) a to zabrakło mi tub (problem gorszy - muszę znów je nazbierać).
Z dotychczasowego efektu jestem zadowolona. Większość moich zasobów jest już ułożona w pudełku. Ten sposób na przechowywanie wstążek polecam każdemu kto podobnie jak ja nie ma "hurtowych" ilości wstążek tzn. 2-3 metrowe kawałki. Na pewno teraz wstążki się nie gniotą. Mam nadzieję, że skorzystacie z mojego sposobu.

13 komentarzy:

 1. genialne :) ja mam dużo mniejszy zbiór, ale totalnie poplątany...muszę się za to zabrać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł. Od dziś zbieram rolki po ręcznikach i innych papierach. Dzięki za świetną propozycję zrobienia porządków z koronkami i wstążkami.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł rewelacyjny! I dobry na każdą ilość, tylko trzeba zebrać odpowiednią ilość tub :))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł! No i jak pięknie wyglądają!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie to wszystko wygląda. Dziękuję za odwiedziny na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję tym, którzy zostawili po sobie tutaj swój ślad - miło jest wiedzieć, że nie pisze się w eter :)

Proszę uszanuj moją prośbę - jeżeli chcesz skopiować i/lub udostępnić moje zdjęcia lub treść nie zapominaj o prawach autorskich.