niedziela, 11 maja 2014

Dywan kwiatowy w Bydgoszczy - V edycja.

W ten weekend w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej odbyła się po raz V impreza, którą z przyjemnością Wam prezentuję. Jest to dywan kwiatowy usypany z kwiatów tulipanów. Relacja z imprezy z roku 2012 znajduje się tutaj a z roku 2011 tutaj. W ubiegłym roku było bardzo deszczowo i nie udało się nam zrobić zdjęć, które mogłabym Wam zaprezentować. Poniżej fotorelacja z minionego weekendu.
 Jest to najmniejszy dywan spośród czterech, które widziałam.
 Dywan dedykowany Janowi Pawłowi II.

 Moja Ninka.
 Moje dziewczyny próbowały zrobić aniołka.
 Moja Oliwka.
 Tradycyjnie można było podziwiać różne tulipany na wystawie.

Tulipany o nazwie Daytona.

 Były również tulipany Madonna (białe papuzie) , Maria Kaczyńska (kremowo-żółte), Lech Kaczyński, Marjolein Bastin (białe z różowym brzegiem), RW 02 (czerwone z kremowym brzegiem, Karlijn (czerwone z żółtym brzegiem), Foxtrot, Ovedo (biało-różowe), Burgundy (ciemno-różowe) i wiele innych których nie zdołaliśmy sfotografować. Dywan oglądaliśmy w niedzielę po południu - kwiaty z ekspozycji były wyprzedawane a dywan był miejscem zabaw dzieci i dorosłych.
 Ja za 10 zł stałam się posiadaczką 50 tulipanów.  Te herbaciane to Ballerina - niewielki kwiatek ale cudownie pachnący. Te fioletowe to Purple Prince - duże ale już nie pachnące.
Zapraszam Was do Bydgoszczy na kolejną edycję za rok. :)

4 komentarze:

 1. Przepiękne zdjęcia i kwiaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie to wygląda! Widziałam relację w telewizji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że byliśmy w Bydgoszczy przed tym wydarzeniem. Nie mniej jednak zapamiętaliśmy je jako miejsce pełne uroku, a dzieciakom najbardziej podobało się w Muzeum Mydła i Historii Brudu i zajęcia z robienia mydła :-) Mamy nadzieję jeszcze przyjechać do Bydgoszczy, bo sporo zostało nam do obejrzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowita ilośc kwiatów:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję tym, którzy zostawili po sobie tutaj swój ślad - miło jest wiedzieć, że nie pisze się w eter :)

Proszę uszanuj moją prośbę - jeżeli chcesz skopiować i/lub udostępnić moje zdjęcia lub treść nie zapominaj o prawach autorskich.