czwartek, 7 maja 2015

Naparstki z Lisbony.

Miałam okazję odwiedzić tę stolice jednak wówczas zbieranie naparstków nie było moim hobby. Naparstki otrzymałam dwa na których widnieją charakterystyczne zabytki, atrakcje stolicy. Pod zdjęciem naparstka zamieszczam zdjęcia naszego autorstwa z tychże miejsc - na dowód, że tam byliśmy :)
Torre de Belem - wieża która strzegła brzegu rzeki, z której wyruszano i powracano z wypraw zamorskich.

 Ten tramwaj jeździ po bardzo stromym zboczu w wyznaczone dni - nam nie udało się z niego skorzystać.

Winda Santa Justa - byliśmy na górze ale nie wjeżdżając nią. Doszliśmy dookoła i dotarliśmy do jej górej stacji - w okolicy znajdują się ruiny kościoła Zakonu Karmelitów.


Pomnik odkrywców - widnieją na nim ważne postacie, które przyczyniły się do ważnych odkryć geograficznych.Poniżej zdjęcia z "drugiego" mostu Lisbony. Pierwszy (krótszy) mieści się bliżej centrum w okolicach pomnika Chrystusa Króla - Most 25 kwietnia. Wjeżdżaliśmy po nim do miasta i nie omieszkaliśmy podjechać pod pomnik. Ten  "Most Vasco da Gama" na drugim krańcu stolicy (bliżej Oceanarium i Expo) jest najdłuższym mostem w Europie. Przejazd po nim było niezapominanym wrażeniem.

Bardzo mile wspominam pobyt w Lisbonie i samej Portugalii. Bardzo chętnie wróciłabym tam ponownie  a nawet chętnie zamieszkała. Mili ludzie, wyśmienita kuchnia, piękne zabytki i odpowiedni dla mnie klimat. Rekomenduję Wam ten kraj jako warty odwiedzenia.

4 komentarze:

  1. To mi się, Kochana przypomnij, może dam Tobie 1-2 naparstki :p Buziam :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne naparstki, a tak patrząc na zdjęcia myślę, że i mi by się tam podobało. Cudowna architektura :).

    OdpowiedzUsuń
  3. Naparstki fantastyczne :) a Portugalia jest cudna :) świetne zdjątka :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję tym, którzy zostawili po sobie tutaj swój ślad - miło jest wiedzieć, że nie pisze się w eter :)

Proszę uszanuj moją prośbę - jeżeli chcesz skopiować i/lub udostępnić moje zdjęcia lub treść nie zapominaj o prawach autorskich.