środa, 13 maja 2015

VI dywan kwiatowy.

W tym roku kompozycja z tulipanowych kwiatów dedykowana była słynnemu kryptologowi wywodzącemu się z Bydgoszczy - Marianowi Rejewskiemu. Był on współtwórcą emigmy.

W namiocie wystawowym nie zabrakło  ekspozycji z tulipanami. Poniżej kilka zdjęć z podpisanymi odmianami.
 Exotic sun.
 Prins Willem Aleksander - to pewnie na cześć hollenderskiego księcia.
 Gorilla.
 Orange Prinses.
 Hermitage.
 Petit coat.
 Double rapsody.

  Virichic.
Copex.
Dywan w tym roku wyjątkowo szybko nie dotrwał do końca. Już w sobotę został zdemolowany. Zostało to skomentowane, no i jest dylemat co z tym zrobić. Jak zwykle głosów, opinii jest wiele. Moim zdaniem aby pogodzić interesy wszystkich należało by, na czas imprezy dywan ogrodzić. Tabliczki z prośbą o nie deptanie nic nie dadzą (bo brakuje niektórym ludziom wyobraźni i zrozumienia dla pracy innych). Uważam, że po zakończeniu imprezy w niedzielę powinno się zorganizować oficjalne demolowanie dywanu - rzucanie kwiatami, chodzenie po nim. Jest to impreza promująca miasto i skoro została zaplanowana na dwa dni, to dwa dni dywan powinien być udostępniony dla odwiedzających w całej okazałości. Nie znam innego miasta  w Polsce, które organizuje podobną imprezę. W Brukseli co dwa lata na Rynku Głównym usypywany jest również dywan tematyczny z begonii. Teren jest ogrodzony i nikt nie buntuje się przeciwko ogrodzeniom.

1 komentarz:

  1. Kocham tulipany, szczególnie zaś żółte, ale w wazonie (tym dywanom- wybacz- jestem przeciwna:p )

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję tym, którzy zostawili po sobie tutaj swój ślad - miło jest wiedzieć, że nie pisze się w eter :)

Proszę uszanuj moją prośbę - jeżeli chcesz skopiować i/lub udostępnić moje zdjęcia lub treść nie zapominaj o prawach autorskich.